STRZEMIONA, TULEJE I SWORZNIE DO RESORÓW

Resor stanowi istotny element zawieszenia pojazdu. Łagodzi wstrząsy w czasie jazdy, zwiększając tym samym komfort kierowcy i bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania resorów jest sprawność ich poszczególnych komponentów, takich jak strzemiona resoru, tuleje resorów i sworznie do resorów. O sprawność komponentów należy dbać dwojako – poprzez ich odpowiedni dobór oraz prawidłowy montaż, a także regularne serwisowanie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż resory pracują prawidłowo, a ich wadliwe funkcjonowanie nie generuje dodatkowych uszkodzeń w systemie zawieszenia pojazdu.

Strzemiona resoru

Nieodzownym elementem dla prawidłowego funkcjonowania zawieszenia jest strzemię resora. W zależności od rodzaju zawieszenia oraz formy użytych resorów strzemię jest dostosowane zarówno pod względem kształtu jak i wytrzymałości materiału. Różnorodność form, co pokazano na załączonym wykazie, świadczy iż należy staranie dobierać ten element zwieszenia, gdyż nieprawidłowy jego dobór będzie skutkował poważnym uszkodzeniem resorów. Należy pamiętać przy tym, iż niewłaściwie dokręcone strzemiona, czy ich niedociągnięcie po serwisie resorów jest główną przyczyną pęknięć piór resorów, zwłaszcza w okolicy śruby centralnej resora. Strzemiona, które posiada w ofercie nasza firma charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. Przeznaczone są zarówno na rynek pierwotny i wtórny.

Strzemiona do resorów

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów oferujemy strzemiona do resorów znanych i cenionych producentów. Wybierając markowe strzemię resoru masz pewność, iż będzie ono działało niezawodnie i bezawaryjnie przez długi czas eksploatacji, dlatego nie warto sięgać po tanie zamienniki, kiedy markowe strzemiona do resorów są w zasięgu ręki i to w korzystnych cenach.

W naszym magazynie znajdziesz zarówno części nowe, jak i używane. Każde używane strzemię resoru poddajemy drobiazgowej kontroli technicznej, co daje nam pewność wysokiej sprawności oferowanych komponentów.

strzemiona resoru

Tuleje resorów i sworznie do resorów

Tuleje i sworznie resorów są bardzo istotnymi elementami współpracującymi z resorem. użycie techniczne czy uszkodzenie mechaniczne tych elementów, powinno skutkować jak najszybszą ich wymianą Odwlekanie wymiany na przykład tulei będzie przyczyną uszkodzenia resora, a w konsekwencji uszkodzeniem wieszaka resora. O znaczeniu jakie przywiązują producenci resorów do właściwej jakości tych elementów świadczą chociażby prace konstrukcyjne firmy Weweler nad opracowaniem nowych rozwiązań. Efektem jest opracowany nowy typ tulei / silentblock / oraz własna koncepcja jej wciskania w ucho resora. Zagwarantowało to lepsze rozłożenie sił działających na główne pióro resora i uzyskano znaczną poprawę komfortu i stabilności jazdy pojazdu

Części do resorów w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy szeroki wybór komponentów do resorów. W asortymencie posiadamy strzemiona resoru, a także tuleje i sworznie do resorów. Oferujemy zarówno części nowe, jak i używane po profesjonalnej regeneracji. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

FORMY STRZEMION