Ogrzewanie postojowe – Dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż ogrzewania postojowego?

Ogrzewanie postojowe jest rozwiązaniem pozwalającym na utrzymanie odpowiedniej dla użytkownika samochodu temperatury we wnętrzu pojazdu, bez konieczności uruchamiania silnika, dzięki czemu daleka podróż i nocleg mogą stać się znacznie bardziej komfortowe.

W zależności od rodzaju urządzenia – mokre lub suche, pełnią one nieco odmienne funkcje.

Ogrzewanie postojowe mokre podgrzewa płyn chłodzący pojazdu i wymusza jego obieg w układzie, dzięki czemu jednocześnie nagrzewany jest silnik, co w mroźne dni ułatwia jego uruchomienie, a za pomocą kanałów rozprowadzenia powietrza ogrzewane jest również wnętrze pojazdu, dzięki czemu z szyb szybko znika szron, a we wnętrzu pojazdu panuje komfortowa temperatura.

ogrzewanie postojowe mokre

Ogrzewanie postojowe mokre – schemat

Ogrzewanie postojowe suche, nazywane również powietrznym lub nadmuchowym, działa na nieco odmiennej zasadzie. Z jednej strony chłodne powietrze jest zasysane do agregatu z wnętrza pojazdu i wyniku jego podgrzania i ponownego wdmuchania do kabiny, możemy cieszyć się odpowiednią temperaturą podczas postoju, noclegu lub podróży. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej przystępne cenowo oraz zużywa mniejszą ilość prądu i paliwa.

Ogrzewanie postojowe suche – schemat

Ogrzewanie postojowe 12V

Ogrzewanie postojowe 12V pracuje całkowicie niezależnie od pacy silnika. Jako wariant ogrzewania postojowego suchego urządzenie działa w oparciu o zasysanie zimnego powietrza, jego ogrzewanie i wydmuchiwanie ciepłego powietrza do wnętrza kabiny. Autem ogrzewania postojowego 12V jest duża różnorodność dostępnych urządzeń, co przekłada się na wiele wariantów ich montażu.

Ogrzewanie postojowe 12V doskonale sprawdza się tam, gdzie chcemy uzyskać komfortową temperaturę bez konieczności załączania silnika, lub w kabinach, które nie zostały wyposażone w ogrzewanie silnikowe.

Ogrzewanie postojowe: Warszawa i okolica

Wszystkich zainteresowanych doborem i montażem ogrzewania postojowego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Nasi Specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego samochodu.

Oferujemy ogrzewanie postojowe dedykowane do obsługi mniejszych kamperów, kampervanów, samochodów dostawczych i tym podobnych. Zależnie od potrzeby możemy zaproponować ogrzewanie postojowe 12V lub ogrzewanie postojowe mokre lub suche.