Ogrzewanie postojowe powietrzne, znane również jako ogrzewanie postojowe suche oraz ogrzewanie postojowe nadmuchowe jest najprostszym typem ogrzewania postojowego stosowanego najczęściej w autach dostawczych, ciężarowych, niewielkich autobusach, kamperach, maszynach budowlanych, a nawet karetkach i innych pojazdach specjalnych.

Dzięki niewielkim rozmiarom i prostocie konstrukcji może być z powodzeniem stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu.

Jak działa ogrzewanie postojowe suche?

Działanie tego typu ogrzewania postojowego opiera się na wydzielaniu ciepła poprzez spalanie mieszanki powietrza i paliwa w agregacie grzewczym, który stanowi najważniejszy element systemu grzewczego. Ciepło to „odbierane” jest przez powietrze zasysane wewnątrz kanałów powietrznych agregatu, gdzie znajduje się wymiennik ciepła, a następnie ogrzane już powietrze wdmuchiwane jest do wnętrza pojazdu. Na uwagę zasługuje również kwestia niskiego poziomu hałasu generowanego przez taki rodzaj urządzenia.

Dzięki temu, że suche ogrzewanie postojowe, w przeciwieństwie do mokrego, nie ogrzewa silnika, a jedynie wnętrze pojazdu, charakteryzuje się ono niskim poziomem zużycia paliwa i prądu oraz stosunkowo niskim kosztem zakupu i eksploatacji – ogrzewanie postojowe dobrej jakości, poprawnie zainstalowane i użytkowane, nie wymaga wiele w zakresie konserwacji i serwisu.

Ogrzewanie postojowe nadmuchowe: Jak nim sterować?

Sterowanie przez użytkownika ogrzewania odbywa się za pomocą niewielkiego pokrętła lub elektronicznego panelu sterującego, opcjonalnie można doposażyć system w pilot sterujący lub moduł do smartfona, gdzie wygodnie możemy zarządzać ustawieniami w dedykowanej aplikacji.

W zależności od rodzaju sterowania, możemy ustawić ogrzewanie na różne tryby pracy, na przykład :
Tryb pracy ciągłej– agregat działa bez przerwy na zadanej przez Nas mocy.
Tryb termostatu – agregat utrzymuje zadaną przez Nas temperaturę we wnętrzu pojazdu, uruchamia się jedynie gdy temperatura spadnie poniżej pożądanej przez użytkownika.
Tryb wentylacji – podgrzewanie powietrza jest wyłączone, a dmuchawa wymusza obieg powietrza

Bardziej zaawansowane sterowniki elektroniczne umożliwiają również zaprogramowanie ogrzewania tak, aby pracowało jedynie na określony czas, lub w wybrane dni i godziny.

Ogrzewanie postojowe powietrzne: Warszawa i okolica

Zajmujemy się sprzedażą i przede wszystkim profesjonalnym montażem oraz serwisem ogrzewań postojowych marki Webasto i Autoterm w autach dostawczych, ciężarowych i kamperach. Posiadamy szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie doboru, montażu i prawidłowej eksploatacji ogrzewania postojowego nadmuchowego.

Skontaktuj się z Nami, a pomożemy Ci dopasować najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb!

https://resorrex.pl/webasto/

Ogrzewanie postojowe Webasto

Ogrzewanie postojowe Webasto suche 12V Diesel/Benzyna pracuje całkowicie niezależnie od pracy silnika. Urządzenie zasysa chłodne powietrze z wnętrza lub z zewnątrz pojazdu, podgrzewa je i drugą stroną wydmuchuje do wnętrza kabiny.

Postojowe agregaty grzewcze Webasto są projektowane i konstruowane w taki sposób, aby zapewnić idealne uczucie 210 w każdym pojeździe, bez względu na to, jak zimno jest na dworze. Webasto oferuje szeroki wybór rozwiązań na potrzeby:

 • samochodów osobowych,
 • jednostek pływających,
 • samochodów i przyczep kempingowych,
 • przedsiębiorców.

Webasto 12V / 24V: Rozwiązania dla przedsiębiorców

Niezawodna technologia to najlepszy przyjaciel Twojego biznesu. Ogrzewanie postojowe Webasto to szeroki wybór rozwiązań odpowiednich do wszystkich wymagań:

 • pojazdów dostawczych: agregaty grzewcze gwarantują idealną temperaturę w kabinie i przestrzeni ładunkowej niezależnie od pogody i warunków panujących na zewnątrz,
 • pojazdów ciężarowych: optymalna temperatura w kabinie kierowcy zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy, a podczas postoju optymalne warunki do wypoczynku i regeneracji,
 • autobusów: optymalna temperatura to dla kierowców i obsługi bezpieczeństwo za kierownicą i sprawne działanie, a dla pasażerów przyjemność podróży.

Oferowane modele Air Top 2000 STC, Air Top Evo 40 oraz Air Top Evo 55 doskonale sprawdzają się tam, gdzie chcemy uzyskać komfortową temperaturę bez konieczności załączania silnika, jak również w przypadku kabin, które nie zostały wyposażone w ogrzewanie silnikowe. Za ich wyborem przemawia:

 • wysoka sprawność energetyczna,
 • cicha praca,
 • wiele różnych możliwości montażu,
 • swoboda sterowania pracą ogrzewania.

Ogrzewanie postojowe Webasto: Warszawa i okolica

Ze względu na szybkie ogrzewanie i oszczędną pracę Webasto suche 12V Diesel/Benzyna znajduje zastosowanie w samochodach dostawczych, brygadowych, serwisowych, przestrzeni ładunkowej, samochodach campingowych i jednostkach pływających.

Zajmujemy się sprzedażą, profesjonalnym montażem oraz serwisem systemów ogrzewania postojowego marki Webasto w samochodach dostawczych, ciężarowych i kamperach. W stałym asortymencie posiadamy modele takie, jak Air Top 2000 STC, Air Top Evo 40 oraz Air Top Evo 55. Dostarczamy urządzenia Webasto 12V Diesel i Benzyna, co umożliwia dobór ogrzewania postojowego adekwatnie do potrzeb każdego pojazdu.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Nasi Specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania.